MBR300100CT DIODE MODULE 100V 150A 2TOWER
Mfr Part #:
MBR300100CT
Mfr Name: GeneSiC Semiconductor
GeneSiC Semiconductor
Description:
DIODE MODULE 100V 150A 2TOWER
Stock on Request
MBR300100CT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Configuration
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
MBR300100CT Description
Short technical summary and product information.
DIODE MODULE 100V 150A 2TOWER
MBR300100CT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MBR300100CT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MBR30080CT
MBR30080CT
GeneSiC Semiconductor
DIODE MODULE 80V 150A 2TOWER