MBR20080CTR DIODE MODULE 80V 200A 2TOWER
Mfr Part #:
MBR20080CTR
Mfr Name: GeneSiC Semiconductor
GeneSiC Semiconductor
Description:
DIODE MODULE 80V 200A 2TOWER
Stock on Request
MBR20080CTR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Configuration
Mounting Type
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
MBR20080CTR Description
Short technical summary and product information.
DIODE MODULE 80V 200A 2TOWER
MBR20080CTR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MBR20080CTR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MBR200100CTR
MBR200100CTR
GeneSiC Semiconductor
DIODE MODULE 100V 200A 2TOWER