MAX8510EXK33+G51 IC REG LINEAR 3.3V 120MA SC70-5
Mfr Part #:
MAX8510EXK33+G51
Mfr Name: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 120MA SC70-5
Stock on Request
MAX8510EXK33+G51 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
MAX8510EXK33+G51 Description
Short technical summary and product information.
MAX8510EXK33+G51 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MAX8510EXK33+G51 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MAX8510EXK33-T
MAX8510EXK33-T
IC REG LINEAR LDO
View Part
MAX8510EXK30
MAX8510EXK30
IC REG LINEAR LDO
View Part
MAX8510EXK30+G24
MAX8510EXK30+G24
IC REG LINEAR 3V 120MA SC70-5
MAX8510EXK33+GC7
MAX8510EXK33+GC7