MAX1726EUK25+T IC REG LINEAR 2.5V 20MA SOT23-5
Mfr Part #:
MAX1726EUK25+T
Available from 1 distributors
Mfr Name: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 20MA SOT23-5
Total Stock: 36,160 pcs
MAX1726EUK25+T Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
36,160 pcs
36160 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
MAX1726EUK25+T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
MAX1726EUK25+T Description
Short technical summary and product information.
MAX1726EUK25+T Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MAX1726EUK25+T Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MAX1726EUK50+T
MAX1726EUK50+T
IC REG LINEAR 5V 20MA SOT23-5
View Part
MAX1726EUK33+T
MAX1726EUK33+T
IC REG LINEAR 3.3V 20MA SOT23-5
View Part
MAX1726EUK50+TG48
MAX1726EUK50+TG48
IC REG LINEAR 5V 20MA SOT23-5