MAP80-4002G AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 12V 80W
Mfr Part #:
MAP80-4002G
Mfr Name: Bel Power Solutions
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 12V 80W
Stock on Request
MAP80-4002G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
MAP80-4002G Description
Short technical summary and product information.
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 12V 80W
MAP80-4002G Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MAP80-4002G Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MAP80-4001G
MAP80-4001G
Bel Power Solutions
AC/DC CNVRTR 5V 24V -12V 12V 80W
View Part
(MAP80-4001)
(MAP80-4001)
View Part
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 12V 80W