(MAP55-4000) AC/DC CNVRTR 5V 12V -5V -12V 55W
Mfr Part #:
(MAP55-4000)
Mfr Name: Bel Power Solutions
Bel Power Solutions
Description:
AC/DC CNVRTR 5V 12V -5V -12V 55W
Stock on Request
(MAP55-4000) Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
(MAP55-4000) Description
Short technical summary and product information.
(MAP55-4000) Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
(MAP55-4000) Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MAP55-4000G
MAP55-4000G
Bel Power Solutions
View Part
(MAP55-4002)
(MAP55-4002)
AC/DC CNVRTR 5V 2X12V -12V 55W