MA10S1NZGF SWITCH ROTARY 10POS 250MA 125V
Mfr Part #:
MA10S1NZGF
Mfr Name: C&K
C&K
Description:
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 125V
Stock on Request
MA10S1NZGF Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Length
Actuator Type
Angle of Throw
Circuit per Deck
Contact Finish
Contact Material
Contact Timing
Current Rating (Amps)
Depth Behind Panel
Features
Index Stops
Mounting Type
Number of Decks
Number of Poles per Deck
Number of Positions
Termination Style
Voltage Rating
MA10S1NZGF Description
Short technical summary and product information.
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 125V
MA10S1NZGF Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MA10S1NZGF Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MA10L1NZGF
MA10L1NZGF
C&K
SWITCH ROTARY 10POS 250MA 125V