M9RX40GK4Y STANDARD MOTOR 1525 RPM 200V
Mfr Part #:
M9RX40GK4Y
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
STANDARD MOTOR 1525 RPM 200V
Stock on Request
M9RX40GK4Y Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Function
Length
Mounting Hole Spacing
Operating Temperature
Power
RPM
Size
Termination Style
Torque
Type
Voltage
M9RX40GK4Y Description
Short technical summary and product information.
STANDARD MOTOR 1525 RPM 200V
M9RX40GK4Y Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
M9RX40GK4Y Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
M91X40SK4YGA
M91X40SK4YGA
MOTOR INDUCT 90MM 100V 40W