LP5900SD-1.5 IC REG LINEAR 1.5V 150MA 6WSON
Mfr Part #:
LP5900SD-1.5
Available from 1 distributors
Mfr Name: TI/NATIONAL
TI/NATIONAL
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 150MA 6WSON
Total Stock: 850 pcs
LP5900SD-1.5 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
850 pcs
850 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
LP5900SD-1.5 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
LP5900SD-1.5 Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 1.5V 150MA 6WSON
LP5900SD-1.5 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LP5900SD-1.5 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LP5900SD-2.8
LP5900SD-2.8
TI/NATIONAL
IC REG LINEAR 2.8V 150MA 6WSON