LM2937IMPX-3.3/NOPB LM2937 500 MA LOW DROPOUT REGULA
Mfr Part #:
LM2937IMPX-3.3/NOPB
Mfr Name: TI/NATIONAL
TI/NATIONAL
Description:
LM2937 500 MA LOW DROPOUT REGULA
Stock on Request
LM2937IMPX-3.3/NOPB Specifications Quick View
Voltage Dropout (Max)
LM2937IMPX-3.3/NOPB Description
Short technical summary and product information.
LM2937IMPX-3.3/NOPB Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
LM2937IMPX-3.3/NOPB Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LM2937IMPX-3.3/NOPB
LM2937IMPX-3.3/NOPB
Texas Instruments
IC REG LIN 3.3V 400MA SOT223-4