LM2936MP-3.3/NOPB LM2936 ULTRA-LOW QUIESCENT CURRE
Mfr Part #:
LM2936MP-3.3/NOPB
Mfr Name: TI/NATIONAL
TI/NATIONAL
Description:
LM2936 ULTRA-LOW QUIESCENT CURRE
Stock on Request
LM2936MP-3.3/NOPB Specifications Quick View
Output Type
PSRR
Voltage Dropout (Max)
LM2936MP-3.3/NOPB Description
Short technical summary and product information.
LM2936MP-3.3/NOPB Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
LM2936MP-3.3/NOPB Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LM2936MP-3.0/NOPB
LM2936MP-3.0/NOPB
Texas Instruments
IC REG LINEAR 3V 50MA SOT223-4
View Part
LM2936MPX-3.3/NOPB
LM2936MPX-3.3/NOPB
Texas Instruments
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT223-4
View Part
LM2936MP-3.3
LM2936MP-3.3
TI/NATIONAL
IC REG LINEAR FIXED POS LDO 3.3V