LM2678S-3.3 SWITCHING REG, VOLTAGE-MODE, 8.7
Mfr Part #:
LM2678S-3.3
Available from 1 distributors
Mfr Name: TI/NATIONAL
TI/NATIONAL
Description:
SWITCHING REG, VOLTAGE-MODE, 8.7
Total Stock: 100 pcs
LM2678S-3.3 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
100 pcs
100 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
LM2678S-3.3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Frequency
Function
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
Supplier Device Package
Synchronous Rectifier
Topology
Voltage
LM2678S-3.3 Description
Short technical summary and product information.
LM2678S-3.3 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LM2678S-3.3 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LM2678SX-5.0/NOPB
LM2678SX-5.0/NOPB
Texas Instruments
IC REG BUCK 5V 5A TO263-7
View Part
LM2678SX-3.3/NOPB
LM2678SX-3.3/NOPB
Texas Instruments
IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7
View Part
LM2678S-5.0/NOPB
LM2678S-5.0/NOPB
IC REG BUCK 5V 5A TO263-7
LM2678S-3.3/NOPB
LM2678S-3.3/NOPB
IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7