LHL10NB4R7MB FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH
Mfr Part #:
LHL10NB4R7MB
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH
Stock on Request
LHL10NB4R7MB Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
LHL10NB4R7MB Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH
LHL10NB4R7MB Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LHL10NB4R7MB Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LHL10NB4R7M
LHL10NB4R7M
Taiyo Yuden
FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH