LHL10NB4R7M FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH
Mfr Part #:
LHL10NB4R7M
Available from 1 distributors
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH
Total Stock: 400 pcs
LHL10NB4R7M Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
400 pcs
400 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
LHL10NB4R7M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
LHL10NB4R7M Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH
LHL10NB4R7M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LHL10NB4R7M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LHL10TB4R7M
LHL10TB4R7M
Taiyo Yuden
FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH
View Part
LHL10NB4R7MB
LHL10NB4R7MB
FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH
View Part
LHL10NB4R7MS
LHL10NB4R7MS
FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH
LHL10TB4R7MS
LHL10TB4R7MS
FIXED IND 4.7UH 4A 24 MOHM TH