LHL08TB270K FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
Mfr Part #:
LHL08TB270K
Available from 1 distributors
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
Total Stock: 1,000 pcs
LHL08TB270K Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,000 pcs
1000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
LHL08TB270K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
LHL08TB270K Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
LHL08TB270K Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LHL08TB270K Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LHL08NB270K
LHL08NB270K
Taiyo Yuden
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
View Part
LHL08TB270KC
LHL08TB270KC
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
View Part
LHL08TB270KS
LHL08TB270KS
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH