LHL08NB2R2M FIXED IND 2.2UH 4.1A 17 MOHM TH
Mfr Part #:
LHL08NB2R2M
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 2.2UH 4.1A 17 MOHM TH
Stock on Request
LHL08NB2R2M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
LHL08NB2R2M Description
Short technical summary and product information.
LHL08NB2R2M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LHL08NB2R2M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LHL08TB2R2M
LHL08TB2R2M
Taiyo Yuden