LHL06NB120K FIXED IND 12UH 400MA 390 MOHM TH
Mfr Part #:
LHL06NB120K
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 12UH 400MA 390 MOHM TH
Stock on Request
LHL06NB120K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
LHL06NB120K Description
Short technical summary and product information.
LHL06NB120K Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LHL06NB120K Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LHL06TB120K
LHL06TB120K
Taiyo Yuden