LF251-100-4L LIQUID FILLED 2-1/2" DIAL, 1/4"
Mfr Part #:
LF251-100-4L
Mfr Name: Weiss Instruments
Weiss Instruments
Description:
LIQUID FILLED 2-1/2" DIAL, 1/4"
Stock on Request
LF251-100-4L Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Tool Type
LF251-100-4L Description
Short technical summary and product information.
LF251-100-4L Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LF251-100-4L Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CF1P-007A
CF1P-007A
Dynamic Fluid Components
DYNAMIC 2-1/2" DIAL, 100 PSI, FL
View Part
CF1P-140A
CF1P-140A
Dynamic Fluid Components
DYNAMIC 2-1/2" DIAL, 2000 PSI, F
View Part
CF1P-210A
CF1P-210A
DYNAMIC 2-1/2" DIAL, 3000 PSI, F
CF1P-700A
CF1P-700A
DYNAMIC 2-1/2" DIAL, 10000 PSI,