LE45ABZ-TR IC REG LINEAR 4.5V 100MA TO92-3
Mfr Part #:
LE45ABZ-TR
Mfr Name: STMicroelectronics
STMicroelectronics
Description:
IC REG LINEAR 4.5V 100MA TO92-3
Stock on Request
LE45ABZ-TR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
LE45ABZ-TR Description
Short technical summary and product information.
LE45ABZ-TR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LE45ABZ-TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LE45ABZ
LE45ABZ
STMicroelectronics
View Part
LE45CZ
LE45CZ
View Part
LE45CZ-TR
LE45CZ-TR
LE47ABZ
LE47ABZ
IC REG LINEAR 4.7V 100MA TO92-3