LE25ABZ-TR IC REG LINEAR 2.5V 100MA TO92-3
Mfr Part #:
LE25ABZ-TR
Mfr Name: STMicroelectronics
STMicroelectronics
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 100MA TO92-3
Stock on Request
LE25ABZ-TR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
LE25ABZ-TR Description
Short technical summary and product information.
LE25ABZ-TR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LE25ABZ-TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LE25CZ
LE25CZ
STMicroelectronics
View Part
LE12CZ
LE12CZ
IC REG LINEAR 1.25V 100MA TO92-3
View Part
LE25ABZ
LE25ABZ