LD56050DPU115R IC REG LINEAR 1.15V 500MA 4DFN
Mfr Part #:
LD56050DPU115R
Mfr Name: STMicroelectronics
STMicroelectronics
Description:
IC REG LINEAR 1.15V 500MA 4DFN
Stock on Request
LD56050DPU115R Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
LD56050DPU115R Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 1.15V 500MA 4DFN
LD56050DPU115R Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LD56050DPU115R Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LD56050DPU100R
LD56050DPU100R
STMicroelectronics
IC REG LINEAR 1V 500MA 4DFN
View Part
LD56050DPU150R
LD56050DPU150R
IC REG LINEAR 1.5V 500MA 4DFN