KHV12-0.5K10000P 5W 10V INP 5V O/P HI VOLT DC/DC
Mfr Part #:
KHV12-0.5K10000P
Mfr Name: Kaga Electronics USA
Kaga Electronics USA
Description:
5W 10V INP 5V O/P HI VOLT DC/DC
Stock on Request
KHV12-0.5K10000P Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
KHV12-0.5K10000P Description
Short technical summary and product information.
KHV12-0.5K10000P Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
KHV12-0.5K10000P Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
KHV12-0.5K10000N
KHV12-0.5K10000N
Kaga Electronics USA
DC DC CONVERTER -500V 5W