JG30-0.25HP-ESD 30G 0.25" HP SERIES TIP ID .006"
Mfr Part #:
JG30-0.25HP-ESD
Mfr Name: Jensen Global Inc.
Jensen Global Inc.
Description:
30G 0.25" HP SERIES TIP ID .006"
Stock on Request
JG30-0.25HP-ESD Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Gauge
Inner Diameter
Number of Pieces
Outer Diameter
Tip Type
Type
JG30-0.25HP-ESD Description
Short technical summary and product information.
JG30-0.25HP-ESD Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
JG30-0.25HP-ESD Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
JG30-0.5
JG30-0.5
Jensen Global Inc.
30G 0.5" IT SERIES TIP ID .006"
View Part
30G 1.0" IT SERIES TIP ID .006"
View Part
30G 5/16" IT SERIES TIP ID .006"
JG30-0.5HP
JG30-0.5HP
30G 0.5" HP SERIES TIP ID .006"