JG25-1.5MDZ 25G 1.5" HP SERIES TIP ID .010"
Mfr Part #:
JG25-1.5MDZ
Mfr Name: Jensen Global Inc.
Jensen Global Inc.
Description:
25G 1.5" HP SERIES TIP ID .010"
Stock on Request
JG25-1.5MDZ Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Gauge
Inner Diameter
Number of Pieces
Outer Diameter
Tip Type
Type
JG25-1.5MDZ Description
Short technical summary and product information.
JG25-1.5MDZ Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
JG25-1.5MDZ Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
JG25-0.5MDZ
JG25-0.5MDZ
Jensen Global Inc.
25G 0.5" HP SERIES TIP ID .010"
View Part
25G 1.0" HP SERIES TIP ID .010"