JG20-1.5X-90 20G 1.5" IT SERIES TIP ID .025"
Mfr Part #:
JG20-1.5X-90
Mfr Name: Jensen Global Inc.
Jensen Global Inc.
Description:
20G 1.5" IT SERIES TIP ID .025"
Stock on Request
JG20-1.5X-90 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Color
Gauge
Inner Diameter
Number of Pieces
Outer Diameter
Tip Type
Type
JG20-1.5X-90 Description
Short technical summary and product information.
JG20-1.5X-90 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
JG20-1.5X-90 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
JG20-0.5X-90
JG20-0.5X-90
Jensen Global Inc.
20G 0.5" IT SERIES TIP ID .025"
View Part
20G 1.0" IT SERIES TIP ID .025"