JG20-0.25HP 20G 0.25" HP SERIES TIP ID .024"
Mfr Part #:
JG20-0.25HP
Mfr Name: Jensen Global Inc.
Jensen Global Inc.
Description:
20G 0.25" HP SERIES TIP ID .024"
Stock on Request
JG20-0.25HP Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Color
Gauge
Inner Diameter
Number of Pieces
Outer Diameter
Tip Type
Type
JG20-0.25HP Description
Short technical summary and product information.
JG20-0.25HP Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
JG20-0.25HP Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
JG20-0.5HP
JG20-0.5HP
Jensen Global Inc.
20G 0.5" HP SERIES TIP ID .023"
View Part
20G 1.0" HP SERIES TIP ID .023"