JG15-1.0X-45 15G 1.0" IT SERIES TIP ID .059"
Mfr Part #:
JG15-1.0X-45
Mfr Name: Jensen Global Inc.
Jensen Global Inc.
Description:
15G 1.0" IT SERIES TIP ID .059"
Stock on Request
JG15-1.0X-45 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Color
Gauge
Inner Diameter
Number of Pieces
Outer Diameter
Tip Type
Type
JG15-1.0X-45 Description
Short technical summary and product information.
JG15-1.0X-45 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
JG15-1.0X-45 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
JG15-0.5X-45
JG15-0.5X-45
Jensen Global Inc.
15G 0.5" IT SERIES TIP ID .059"
View Part
15G 1.5" IT SERIES TIP ID .059"