IXGT16N170AH1 IGBT 1700V 16A 190W TO268
Mfr Part #:
IXGT16N170AH1
Available from 1 distributors
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT 1700V 16A 190W TO268
Total Stock: 30 pcs
IXGT16N170AH1 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
30 pcs
30 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
IXGT16N170AH1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Gate Charge
IGBT Type
Input Type
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Reverse Recovery Time (trr)
Supplier Device Package
Switching Energy
Td (on
Test Condition
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
IXGT16N170AH1 Description
Short technical summary and product information.
IGBT 1700V 16A 190W TO268