IXGN200N60A2 IGBT MOD 600V 200A 700W SOT227B
Mfr Part #:
IXGN200N60A2
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT MOD 600V 200A 700W SOT227B
Stock on Request
IXGN200N60A2 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Configuration
Current
IGBT Type
Input
Input Capacitance (Cies) @ Vce
Mounting Type
NTC Thermistor
Operating Temperature
Power
Supplier Device Package
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
IXGN200N60A2 Description
Short technical summary and product information.