IXGH32N60AU1 IGBT 600V 60A 200W TO247AD
Mfr Part #:
IXGH32N60AU1
Available from 1 distributors
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT 600V 60A 200W TO247AD
Total Stock: 6 pcs
IXGH32N60AU1 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
6 pcs
6 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
IXGH32N60AU1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Gate Charge
Input Type
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Reverse Recovery Time (trr)
Supplier Device Package
Switching Energy
Td (on
Test Condition
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
IXGH32N60AU1 Description
Short technical summary and product information.
IGBT 600V 60A 200W TO247AD