IXGH31N60D1 IGBT 600V 60A 150W TO247AD
Mfr Part #:
IXGH31N60D1
Available from 1 distributors
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT 600V 60A 150W TO247AD
Total Stock: 25 pcs
IXGH31N60D1 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
25 pcs
25 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
IXGH31N60D1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Gate Charge
Input Type
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Reverse Recovery Time (trr)
Supplier Device Package
Switching Energy
Td (on
Test Condition
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
IXGH31N60D1 Description
Short technical summary and product information.
IGBT 600V 60A 150W TO247AD