IXA37IF1200HJ IGBT 1200V 58A 195W TO247
Mfr Part #:
IXA37IF1200HJ
Available from 1 distributors
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT 1200V 58A 195W TO247
Total Stock: 452 pcs
IXA37IF1200HJ Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
452 pcs
452 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:25:06 On Request On Request
IXA37IF1200HJ Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Gate Charge
IGBT Type
Input Type
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Reverse Recovery Time (trr)
Supplier Device Package
Switching Energy
Test Condition
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
IXA37IF1200HJ Description
Short technical summary and product information.
IGBT 1200V 58A 195W TO247