IXA12IF1200HB IGBT 1200V 20A 85W TO247
Mfr Part #:
IXA12IF1200HB
Available from 1 distributors
Mfr Name: IXYS
IXYS
Description:
IGBT 1200V 20A 85W TO247
Total Stock: 135 pcs
IXA12IF1200HB Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
135 pcs
135 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:27:26 On Request On Request
IXA12IF1200HB Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Gate Charge
IGBT Type
Input Type
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Reverse Recovery Time (trr)
Supplier Device Package
Switching Energy
Test Condition
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
Voltage
IXA12IF1200HB Description
Short technical summary and product information.
IGBT 1200V 20A 85W TO247