IUGN66-1REC4-66-30.0-00 CIR BRKR 30A 250VAC 80VDC
Mfr Part #:
IUGN66-1REC4-66-30.0-00
Mfr Name: SENSATA
SENSATA
Description:
CIR BRKR 30A 250VAC 80VDC
Stock on Request
IUGN66-1REC4-66-30.0-00 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
IUGN66-1REC4-66-30.0-00 Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR 30A 250VAC 80VDC