IUGH11-33061-30 CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Mfr Part #:
IUGH11-33061-30
Mfr Name: SENSATA
SENSATA
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Stock on Request
IUGH11-33061-30 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Breaker Type
Mounting Type
Number of Poles
IUGH11-33061-30 Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
IUGH11-33061-30 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
IUGH11-33061-30 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
IEG66-1-52-8.00-01-V
IEG66-1-52-8.00-01-V
SENSATA
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 8A
View Part
BA2-B0-22-615-112-D
BA2-B0-22-615-112-D
Carling Technologies / Littelfuse
CIRCUIT BREAKER
View Part
CA2-B0-34-615-121-D
CA2-B0-34-615-121-D
CIR BRKR 15A 240VAC 125VDC
IULHK11-1REG4R-64F-30.0-01
IULHK11-1REG4R-64F-30.0-01
CIR BRKR MAG-HYDR 30A LEVER