ISL8016IR15Z SWITCHING REGULATOR, CURRENT-MOD
Mfr Part #:
ISL8016IR15Z
Mfr Name: Intersil
Intersil
Description:
SWITCHING REGULATOR, CURRENT-MOD
Stock on Request
ISL8016IR15Z Specifications Quick View
Current
Frequency
Function
Mounting Type
Number of Outputs
Supplier Device Package
Synchronous Rectifier
Topology
Voltage
ISL8016IR15Z Description
Short technical summary and product information.
ISL8016IR15Z Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
ISL8016IR15Z Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ISL8016IR18Z
ISL8016IR18Z
Renesas
IC REG BUCK 1.8V 6A 20QFN
View Part
ISL8016IR12Z-T
ISL8016IR12Z-T
Renesas
IC REG BUCK 1.2V 6A 20QFN
View Part
ISL8016IR33Z-T7A
ISL8016IR33Z-T7A
IC REG BUCK 3.3V 6A 20QFN
ISL8016IR15Z-T7A
ISL8016IR15Z-T7A
IC REG BUCK 1.5V 6A 20QFN