ISL80101IR18Z-TK IC REG LINEAR 1.8V 1A 10DFN
Mfr Part #:
ISL80101IR18Z-TK
Mfr Name: Intersil
Intersil
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 1A 10DFN
Stock on Request
ISL80101IR18Z-TK Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
ISL80101IR18Z-TK Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 1.8V 1A 10DFN
ISL80101IR18Z-TK Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ISL80101IR18Z-TK Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ISL80101IR18Z-TK
ISL80101IR18Z-TK
Renesas
IC REG LINEAR 1.8V 1A 10DFN
View Part
ISL80101IR25Z-T
ISL80101IR25Z-T
Renesas
IC REG LINEAR 2.5V 1A 10DFN
View Part
ISL80101IR25Z-TK
ISL80101IR25Z-TK
IC REG LINEAR 2.5V 1A 10DFN
ISL80101IR18Z
ISL80101IR18Z
IC REG LINEAR 1.8V 1A 10DFN