IMC1812ET100K FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD
Mfr Part #:
IMC1812ET100K
Mfr Name: Vishay Dale
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD
Stock on Request
IMC1812ET100K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
IMC1812ET100K Description
Short technical summary and product information.