IHD3ER391L FIXED IND 390UH 1.6A 288 MOHM TH
Mfr Part #:
IHD3ER391L
Mfr Name: Vishay Dale
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 390UH 1.6A 288 MOHM TH
Stock on Request
IHD3ER391L Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
IHD3ER391L Description
Short technical summary and product information.