IHD3AC6R8L FIXED IND 6.8UH 4A 11 MOHM TH
Mfr Part #:
IHD3AC6R8L
Available from 1 distributors
Mfr Name: Vishay Dale
Vishay Dale
Description:
FIXED IND 6.8UH 4A 11 MOHM TH
Total Stock: 200 pcs
IHD3AC6R8L Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
200 pcs
200 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
IHD3AC6R8L Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
IHD3AC6R8L Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 6.8UH 4A 11 MOHM TH
IHD3AC6R8L Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
IHD3AC6R8L Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
IHD3EB6R8L
IHD3EB6R8L
Vishay Dale
FIXED IND 6.8UH 4A 11 MOHM TH
View Part
IHD3BH6R8L
IHD3BH6R8L
FIXED IND 6.8UH 4A 11 MOHM TH