IEGF6-36757-15-V CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Mfr Part #:
IEGF6-36757-15-V
Mfr Name: SENSATA
SENSATA
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Stock on Request
IEGF6-36757-15-V Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Mounting Type
Number of Poles
IEGF6-36757-15-V Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
IEGF6-36757-15-V Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
IEGF6-36757-15-V Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
IEG6-1-52-15.0-01-V
IEG6-1-52-15.0-01-V
SENSATA
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
View Part
IEGF6-34423-1-V
IEGF6-34423-1-V
View Part
IEGS1-1-62-20.0-01-V
IEGS1-1-62-20.0-01-V
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A