IEG1-1-72-25.0-01-V CIR BRKR 25A 250VAC 80VDC
Mfr Part #:
IEG1-1-72-25.0-01-V
Mfr Name: SENSATA
SENSATA
Description:
CIR BRKR 25A 250VAC 80VDC
Stock on Request
IEG1-1-72-25.0-01-V Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
IEG1-1-72-25.0-01-V Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR 25A 250VAC 80VDC