IEG1-1-62F-10.0-01-V CIR BRKR MAG-HYDR
Mfr Part #:
IEG1-1-62F-10.0-01-V
Mfr Name: SENSATA
SENSATA
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Stock on Request
IEG1-1-62F-10.0-01-V Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Approval Agency
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
IEG1-1-62F-10.0-01-V Description
Short technical summary and product information.
CIR BRKR MAG-HYDR
IEG1-1-62F-10.0-01-V Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
IEG1-1-62F-10.0-01-V Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
IEG6-1-72-10.0-01-V
IEG6-1-72-10.0-01-V
SENSATA
CIR BRKR 10A 250VAC 80VDC