HF1008R-222F FIXED IND 2.2UH 300MA 1.65OHM SM
Mfr Part #:
HF1008R-222F
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 2.2UH 300MA 1.65OHM SM
Stock on Request
HF1008R-222F Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
HF1008R-222F Description
Short technical summary and product information.
HF1008R-222F Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
HF1008R-222F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
HF1008-222F
HF1008-222F
API Delevan Inc.