HC4ED-HP-DC24V-H110 RELAY GEN PURP 4PDT 24V
Mfr Part #:
HC4ED-HP-DC24V-H110
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
RELAY GEN PURP 4PDT 24V
Stock on Request
HC4ED-HP-DC24V-H110 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Coil Current
Coil Type
Coil Voltage
Contact Form
Contact Material
Contact Rating (Current)
Mounting Type
Must Operate Voltage
Must Release Voltage
Operate Time
Operating Temperature
Relay Type
Release Time
Switching Voltage
Termination Style
HC4ED-HP-DC24V-H110 Description
Short technical summary and product information.
RELAY GEN PURP 4PDT 24V
HC4ED-HP-DC24V-H110 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
HC4ED-HP-DC24V-H110 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
HC4ED-HP-DC24V
HC4ED-HP-DC24V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 24VDC
View Part
HC4ED-HP-DC24V-31
HC4ED-HP-DC24V-31
SPECIAL HC4ED RELAY
View Part
HC4ED-PL-DC24V
HC4ED-PL-DC24V
RELAY GEN PURP 4PDT 24V