GT045N10T N100V, 150A,RD<4.8M@10V,VTH2V~4V
Mfr Part #:
GT045N10T
Mfr Name: Goford Semiconductor
Goford Semiconductor
Description:
N100V, 150A,RD<4.8M@10V,VTH2V~4V
Stock on Request
GT045N10T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Drain to Source Voltage (Vdss)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
FET Type
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
Mounting Type
Operating Temperature
Power Dissipation (Max)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
Supplier Device Package
Technology
Vgs (Max)
Vgs(th) (Max) @ Id
GT045N10T Description
Short technical summary and product information.