GSXD160A015S1-D3 DIODE SCHOTTKY 150V 320A SOT227
Mfr Part #:
GSXD160A015S1-D3
Mfr Name: SemiQ
SemiQ
Description:
DIODE SCHOTTKY 150V 320A SOT227
Stock on Request
GSXD160A015S1-D3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Configuration
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
GSXD160A015S1-D3 Description
Short technical summary and product information.
GSXD160A015S1-D3 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
GSXD160A015S1-D3 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MBR2X160A150
MBR2X160A150
GeneSiC Semiconductor
DIODE SCHOTTKY 150V 160A SOT227