GJM0335C1ER30BB01J CAP CER 0.30PF 25V NP0 0201
Mfr Part #:
GJM0335C1ER30BB01J
Mfr Name: Murata Manufacturing Co., Ltd.
Murata Manufacturing Co., Ltd.
Description:
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0201
Stock on Request
GJM0335C1ER30BB01J Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Features
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
Tolerance
Voltage
GJM0335C1ER30BB01J Description
Short technical summary and product information.
CAP CER 0.30PF 25V NP0 0201
GJM0335C1ER30BB01J Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
GJM0335C1ER30BB01J Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
GJM0335C1ER30BB01D
GJM0335C1ER30BB01D
Murata Electronics
CAP CER 0.3PF 25V C0G/NP0 0201