GDA.99.022.080NK O-RING - NITRIL 2.2 X 0.80MM
Mfr Part #:
GDA.99.022.080NK
Mfr Name: LEMO
LEMO
Description:
O-RING - NITRIL 2.2 X 0.80MM
Stock on Request
GDA.99.022.080NK Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Accessory Type
For Use With
Material
GDA.99.022.080NK Description
Short technical summary and product information.
O-RING - NITRIL 2.2 X 0.80MM
GDA.99.022.080NK Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
GDA.99.022.080NK Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
GDA.99.095.140NK
GDA.99.095.140NK
LEMO
CONN O-RING - NITRIL 9.5 X 1.4MM
View Part
CONN O-RING NITRIL 11.0 X 1.0MM