GBU15KL-BP 15A, BRIDGE, GBU
Mfr Part #:
GBU15KL-BP
Mfr Name: Micro Commercial Co
Micro Commercial Co
Description:
15A, BRIDGE, GBU
Stock on Request
GBU15KL-BP Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
GBU15KL-BP Description
Short technical summary and product information.
15A, BRIDGE, GBU
GBU15KL-BP Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
GBU15KL-BP Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
GBU808
GBU808
Diodes Incorporated
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 8A GBU
View Part
GBU8K-BP
GBU8K-BP
Micro Commercial Co
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 8A GBU
View Part
GBU15K-BP
GBU15K-BP
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 15A GBU
GBU6K-BP
GBU6K-BP
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 6A GBU